5 مواد خوراکی مفید برای افزایش سیستم ایمنی بدن :

الان بیشتر از هر زمان دیگری احتیاج به رژیم غذایی سالم برای افزایش سیستم ایمنی بدن داریم . زیرا همه ما می دانیم که سیستم ایمنی سالم اولین خط دفاعی در برابر عفونت و بیماری است . و همیشه باید در کنار خواب کافی ، ورزش و کنترل استرس و... خوردن مواد خوراکی خوب داشته باشیم .  در این مقاله می خواهیم به چند مورد از مواد خواکی مفید اشاره کنیم.

1- مصرف میوه هایی که ویتامین C دارند :

 وقتی به فکر افزایش سیستم ایمنی بدن هستیم اولین چیزی که به ذهن ما می رسد ویتامین C است . ویتامین C یک مواده غذایی بسیار مفید هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است که برای افزایش سیستم ایمنی بدن نقش بسیارمهمی دارد . میوه هایی مانند پرتقال ، لیمو ترش ، کیوی، پاپایا و نارنگی را اگر به صورت روزانه مصرف کنید هرگز مبتلا به سرماخوردگی نمی شوید .

2- اهن :

 یکی دیگر از مواد خوراکی که برای  افزایش سیستم ایمینی بدن بسیار مفید است ، مصرف غذاها و ویتامین آهن است زیرا کمبود آهن باعث کم خونی و ضعیف شدن گلبول های قرمز خون می شود . اما با مصرف مواد غذایی و مغذی مثل گوشت قرمز ، آجیل ، غذا های دریای و اسفناج باعث می شود که بدن شما در برابر هر نوع بیماری و عفونت تقویت شود .

3- لبنیات:

لبنیات یکی دیگر از مواد غذایی برای افزایش سیستم ایمینی بدن است زیرا لبنیات سرشار از ویتامین های گوناگون است که شما روزانه باید مصرف شیر، ماست ، کره و پنیر را در برنامه غذایی خود داشته باشید اما دقت کنید که اگر شما درحال حاضر رژیم غذایی دارید باید از لبنیات کم چرب استفاده کنید . و همچنین لبنیات علاوه بر افزایش سیستم ایمنی بدن به دلیل داشتن کلسیم بالا برای رشد ناخن بسیار مفید است .

 4- تخم کتان :

تخم کتان به دلیل داشتن خواص قابل توجهش مثل فیبر بالا و امگا3 و جلوگیری از سرطان و عفونت های شایع در خانمها به افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می کند .

5- قارچ :

 قارچ به دلیل داشتن اسیداکسیدان و ویتامین B و سایر ویتامین ها نقش قابل توجهی درافزایش سیستم ایمنی بدن دارد خاصیت این مواد غذایی مانند گوشت قرمز است و همچنین خاصیت ضد باکتری دارد.

نتیجه :

در این دوران بیماری کرونا باید همه ما مراقب سلامتی خودمان و دیگران باشیم . اما مراقبت تنها کافی نیست و باید در کنار آن از غذا های سالم استفاده شود و همچنین در این دوران خطرناک درست غذا خوردن برای افزایش سیستم ایمنی بدن یک شروع عالی به حساب میاید .

زحمتکش

 

 

 

 

پست های مرتبط
روشی فوق العاده ساده ادل ، برای پوست فوق العاده اش     
روشی فوق العاده ساده ادل ، برای پوست فوق العاده اش

دل خواننده ای که معروفیت جهانی دارد و زیبایی او زبان زد مردم است، رار زیبایی پوستش را از طریق میکاپ آرتیست خود لو داد و همه را شگفت زده کرد.

جراحی فیبروم رحم     
جراحی فیبروم رحم

فیبروم رحم شایع ترین تومور خوش خیم در خانم هاست. آمارهای جهانی میزان این تومور را از 25 تا 60 % گزارش داده اند. در ایران آمار دقیقی از فیبروم در خانم ها گزارش نشده اما اینطور که برآورد می شود حدود 40% خانم ها فیبروم دارند.