تفاوت ایمپلنت و لمینت دندان

تفاوت ایمپلنت  و لمینت دندان

لبخند شاد و زیبا اعتماد به نفس و سلامتی را به شما هدیه می دهد. با این حال ، بسیاری از ما از لبخندمان احساس ناراحتی می کنیم در نتیجه از لبخند زدن کامل دوری می کنیم. ما تمایل داریم خودمان را با افراد مشهور و مدل مقایسه کنیم


ایمپتنت دندان


ایمپلنت دندان یک ریشه دندان ساخته شده توسط انسان است که برای جایگزینی دندان های طبیعی طراحی شده اند. آنها بسیار بادوام ، پایدار و قوی هستند. ایمپلنت دندان معمولاً یک راه حل طولانی مدت است و عموماً حدود 25 تا 30 سال به طول می انجامد. با این حال ، در بعضی مواقع ، ممکن است به دلیل سایش طبیعی نیاز به تعویض یا سفت شدن آنها وجود داشته باشند. ایمپلنت های دندانی مستقیماً به استخوان وصل می شوند تا لنگر پایداری برای دندانهای مصنوعی فراهم شود.

کاشت دندان برای کسانی که دندان هایشان از بین رفته است یا آنهایی که به دلیل بیماری نیاز به کشیدن دندان دارند ، به کار می رود. ایمپلنت ها به عنوان یک ریشه مصنوعی درون استخوان قرار می گیرند و سپس با تاج پوشانده می شوند تا همانند دندان طبیعی دیده شوند. در صورتی که بیمار فقط به درمان های سطحی  مانند روکش ها نیاز داشته باشد ، ایمپلنت دندان انجام نمی شود.

 

اگر دندان خود را از دست داده اید ، دندانپزشک ممکن است ایمپلنت دندان را پیشنهاد کند. قطعات فلزی تیتانیوم وارد استخوان فک می شوند. پس از فیوز استخوان و ایمپلنت ، برای اتمام عمل ترمیم تاج انجام خواهد شد. ایمپلنت دندان تقریباً مشابه دندانهای طبیعی شما به نظر می رسد. ایمپلنت برای دندانهای پشتی بسیار خوب است ، زیرا ریشه فلزی قابل مشاهده نخواهد بود. با این وجود ممکن است ایمپلنت برای دندانهای جلویی شما ایده آل نباشد. برای دندانهای جلویی خود که قابل مشاهده هستند ، اگر با دندانهای تراشیده ، لکه دار یا فرسوده سروکار دارید ، ممکن است لازم باشد که روکش های کامپوزیت و لمینت را در نظر بگیرید.

هدف از کاشت ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین پیشرفت ها و کاربردهای دندانپزشکی در صنعت دندانپزشکی طی 40 سال گذشته محسوب می شود. آنها یک گزینه طولانی مدت عالی برای بازیابی دندانهای آسیب دیده هستند. یکی از مزایای کاشت ایمپلنت این است که آنها برای مدت طولانی دوام می آورند ، در اکثر موارد اگر ایمپلنت ها مراقبت خوبی داشته باشند یک عمر به طول می انجامند. ایمپلنت دندان لبخند خوبی به شما می دهد و از بوی بد دهان جلوگیری می کند. ایمپلنت می تواند به یکی از دلایل زیر باشد.

  • ایمپلنت برای تعویض یک یا چند دندان از دست رفته بدون اینکه روی دندانهای مجاور تأثیر بگذارد ، بکار می رود.
  • ایمپلنت دندان برای کاشت دندان در مکانهای از دست رفته دندان کمک می کند.
  • کاشت ایمپلنت در بازگرداندن لبخند مطمئن به بیمار کمک می کند.
  • کاشت دندان در بازگرداندن جویدن ، گفتار و هضم غذا کمک می کند.
  • ایمپلنت در ترمیم یا تقویت بافت های صورت کمک می کند.
  • ایمپلنت دندان به عنوان پشتیبان پل یا پروتز عمل می کند و آنها را ایمن تر و راحت تر می کند.

لمینت دندان

اگر به دنبال لبخند هالیوودی هستید ، ممکن است روکش لمینت دندان انتخاب بهتری برای شما باشد. روکش های لمینت دندان راه حل چندین مشکل زیبایی دندان هستند: دندانهای کج ، فاصله بین دندانها یا مینای دندان ترک خورده و آسیب دیده نمونه ای از آنهاست.

 

مشکلات مربوط به لمینت دندان

در صورت عدم اتصال صحیح لمینت به دندان ها ، روکش های لمینت می توانند از جای خود حرکت کنند. در صورت جابجایی ، می توانند از خط لثه شما فاصله بگیرند و در آینده مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه ایجاد می کنند. همچنین ، طول عمر لمینت دندان  بین 10 تا 15 سال است  و پس از آن باید تعویض شوند.

طول درمان ایمپلنت دندان و طول عمر لمینت دندان

ایمپلنت: بسته به برنامه درمانی هر بیمار روند درمان کاملا متفاوت خواهد بود. حدود چهار تا 10 ماه طول می کشد. از آنجا که استخوان فک قبل از نهایی شدن عمل نیاز به فیوز با ایمپلنت دندان را دارد ، بسته به شخص و وضعیت آن زمان لازم متفاوت خواهد بود.

لمینت دندان: با متوسط ​​سه مراجعه به دندانپزشک ، می توانید لمینت خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین نوع ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری، هزینه ایمپلنت دندان، بهترین کامپوزیت دندان، ایمپلنت ارزان، لمینت دندان سرامیکی

طول عمر ایمپلنت دندان 

ایمپلنت دندان: با مراقبت از ایمپلنت و مراجعه ی منظم به دندانپزشک ، ماندگاری ایمپلنت دندان می تواند یک عمر دوام آورد. ماده تیتانیوم با استخوان فک شما فیوز می شود و فلز در برابر پوسیدگی دندان و مشکلات لثه مقاومت می کند.

طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان: لمینت عموماً بین 10 تا 15 سال به طول می انجامد. اما آنها در برابر صدمات ، همانند دندانهای طبیعی شما ، آسیب پذیر هستند. آنها ، همچنین ، می توانند بشکنند،  همچنین لمینت دندان می تواند تغییر رنگ دهد.

قیمت ایمپلنت دندان 

کاشت دندان: در کل قیمت ایمپلنت دندان برای هر واحد دندان می تواند حدود 2500000 تا 4500000 تومان باشد.

هزینه لمینت دندان

روکش لمینت: قیمت لمینت دندان برای هر دندان می تواند از 1000000 تا 2000000 تومان باشد.

بطور خلاصه

اگر دندان از دست رفته دارید و به دنبال ماندگاری هستید ممکن است ایمپلنت دندان پاسخ شما باشد. اگر مسئله شما کاملاً زیبایی است ، ممکن است لمینت دندان بهترین گزینه برای شما باشد. با این وجود ، قیمت ایمپلنت دندان و هزینه ی لمینت دندان می توانند گران باشند و بسته به نوع دندانپزشکی که به آن مراجعه می کنید ، ممکن است قیمتها متفاوت باشد. صرف نظر از تصمیم شما ، برخی از کلینیک های دندانپزشکی با ارائه ی ایمپلنت اقساطی و لمینت اقساطی یک برنامه ی زمانی بلند مدت برای پرداخت هزینه در نظر می گیرند.

هدف از لمینت دندان بهبود ظاهر دندان است و به عنوان پوششی برای دندانهای موجود استفاده می شود. لمینت دندان به طور معمول از یک ماده نازک به عنوان مثال پرسلن ساخته می شوند و به قسمت بیرونی دندان چسبانده می شوند. روکش های لمینت دندان با هدف بازیابی لبخند طبیعی بیمار و بهبود ظاهر وی با اصلاح نواقص ایجاد می شوند.

بنابراین روکش لمینت گزینه ای عالی برای کسی است که می خواهد در کمترین زمان لبخندی عالی به دست اورد. لمینت دندان راهی برای پوشاندن تراشه ها ، لکه ها و شکاف های دندان های شما است. لمینت دندان بر روی دندانهای بالا و پایین اعمال می شوند و ظاهر همانند دندانهای طبیعی هستند.

پست های مرتبط
    
مزایای ارتودنسی و معایب آن     
مزایای ارتودنسی و معایب آن

رتودنسی (Orthodontics) یکی از شاخه‌‌ها و تخصص های دندانپزشکی (dentistry) است. دندانپزشکان در این تخصص، به درمان عدم هماهنگی و عدم جفت شدن دندان ها می‌پردازند که اصطلاحاً­ به آن مال اکلوژن (malocclusion) نیز گفته می‌شود